Nederlandse deelnemers Olympische Spelen

Op 5 augustus zullen de Olympische Spelen in Rio de Janeiro van start gaan. De Olympische Spelen zullen duren tot en met 21 augustus 2016 en er zullen 28 sporten uitgeoefend worden. Naar verluidt zullen er meer dan 10.000 sporters meedoen aan de Olympische Spelen, waarvan 241 Nederlandse deelnemers.

Atletiek – vrouwen

NaamOnderdeel
Nadine VisserZevenkamp, 100m horden
Nadine BroersenZevenkamp
Anouk VetterZevenkamp
Jamille Samuel4x100 meter, 200m
Tasa Jiya4x100 meter
Marije van Hunenstijn4x100 meter
Tessa van Schagen4x100 meter, 200m
Dafne Schippers4x100 meter, 100m, 200m
Naomi Sedney4x100 meter
Madiea Ghafoor4x400 meter
Eva van Hovenkamp4x400 meter
Laura de Witte4x400 meter
Lisanne de Witte4x400 meter
Nicky van Leuveren4x400 meter
Sifan Hassan800m en 1.500m
Susan Kuijken5.000m en 10.000m
Maureen Koster1.500m en 5.000m
Femke PluimPolsstokhoogspringen
Andrea DeelstraMarathon
Melissa BoekelmanKogelstoten
Jip Vastenburg10.000m

Atletiek – mannen

NaamOnderdeel
Jorén Tromp4x100 meter
Hensley Paulina4x100 meter
Giovanni Codrington4x100 meter
Solomon Bockarie4x100 meter, 100m, 200m
Churandy Martina4x100 meter, 100m, 200m
Patrick van Luijk4x100 meter
Liemarvin Bonevacia400 meter
Pieter BraunTienkamp
Eelco SintnicolaasTienkamp
Fabian FloriantHinkstapsprong
Abdi NageeyeMarathon

Baanwielrennen – vrouwen

NaamOnderdeel
Elis LigtleeTeamsprint, sprint en keirin
Laurine van RiessenTeamsprint, sprint en keirin
Kirsten WildOmnium

Baanwielrennen – mannen

NaamOnderdeel
Theo BosTeamsprint, sprint en keirin
Matthijs BüchliTeamsprint en keirin
Jeffrey HooglandTeamsprint en sprint
Nils van 't HoenderdaalPloegenachtervolging
Jan Willem van SchipPloegenachtervolging
Wim StroetingaPloegenachtervolging
Tim VeldtPloegenachtervolging en omnium
Joost van der BurgPloegenachtervolging

Badminton – vrouwen

NaamOnderdeel
Eefje MuskensDamesdubbelspel
Selena PiekDamesdubbelspel en gemengd dubbelspel

Badminton – mannen

NaamOnderdeel
Jacco ArendsGemengd dubbelspel

Beachvolleybal – vrouwen

Naam 
Marleen van IerselMadelein Meppelink
Sophie van GestelJantine van der Vlist

Beachvolleybal – mannen

Naam 
Alexander BrouwerRobert Meeuwsen
Reinder NummerdorChristiaan Varenhorst




BMX – vrouwen

NaamOnderdeel
Merle van BenthemIndividueel
Laura SmuldersIndividueel

BMX – mannen

NaamOnderdeel
Twan van GendtIndividueel
Jelle van GorkomIndividueel
Niek KimmannIndividueel

Boksen – vrouwen

NaamOnderdeel
Nouchka Fontijn-75 kg

Boksen – mannen

NaamOnderdeel
Enrico Lacruz-60 kg
Peter Müllenberg-81 kg

Golf – mannen

NaamOnderdeel
Joost LuitenIndividueel

Handbal – vrouwen

Naam 
Lois AbbinghYvette Broch
Kelly DulferMichelle Goos
Nycke GrootLaura van der Heijden
Jasmina JankovicJessy Kramer
Ailly LucianoAngela Malestein
Sanne van OlphenEstavana Polman
Martine SmeetsDanick Snelder
Tess Wester

Handboogschieten – mannen

NaamOnderdeel
Rick van der VenTeam
Sjef van den BergTeam
Mitch DielemanTeam

Hockey – vrouwen

Naam 
Joyce SombroekMarloes Keetels
Cala van MaasakkerLaurien Leurink
Maartje PaumenLidewij Welten
Margot van GeffenNaomi van As
Willemijn BosEllen Hoog
Eva de GoedeMaria Verschoor
Carlien Dirkse van den HeuvelXan de Waard
Kelly JonkerKitty van Male

Hockey – mannen

Naam 
Seve van AssMirco Pruyser
Sander BaartGlenn Schuurman
Billy BakerJaap Stockmann
Jorrit CroonHidde Turkstra
Jeroen HertzbergerValentin Verga
Rogier HofmanBob de Voogd
Robert van der HorstSander de Wijn
Robbert KempermanMink van der Weerden

Judo – vrouwen

NaamOnderdeel
Sanne Verhagen-57 kg
Anicka van Emden-63 kg
Kim Polling-70 kg
Tessie Savelkouls-78 kg
Marhinde Verkerk-78 kg

Judo – mannen

NaamOnderdeel
Jeroen Mooren-60 kg
Dex Elmont-73 kg
Frank de Wit-81 kg
Noël van 't End-90 kg
Henk Grol-100 kg
Roy Meyer+100 kg

Mountainbike – mannen

NaamOnderdeel
Rudi van HoutsIndividueel




Paardensport – vrouwen

NaamOnderdeel
Adelinde CornelissenDressuur
Merel BlomEventing
Alice NaberEventing

Paardensport – mannen

NaamOnderdeel
Edward GalDressuur
Hans Peter MinderhoudDressuur
Diederik van SilfhoutDressuur
Tim LipsEventing
Theo van de VendelEventing
Jeroen DubbeldamSpringen
Harrie SmoldersSpringen
Maikel van der VleutenSpringen
Jur VrielingSpringen

Roeien – vrouwen

NaamOnderdeel
Ilse PaulisLichte dubbeltwee
Maaike HeadLichte dubbeltwee
Aletta JorritsmaTwee zonder
Karien RobbersTwee zonder
Chantal AchterbergDubbelvier
Nicole BeukersDubbelvier
Inge JanssenDubbelvier
Carline BouwDubbelvier
Wianka van DorpAcht
Claudia BelderbosAcht
Lies RustenburgAcht
José van VeenAcht
Ellen HogerwerfAcht
Sophie SouwerAcht
Monica LanzAcht
Olivia van RooijenAcht
Ae-Ri NoortAcht

Roeien – mannen

NaamOnderdeel
Roel BraasTwee zonder
Mitchel SteenmanTwee zonder
Harold LangenVier zonder
Peter van SchieVier zonder
Vincent van der WantVier zonder
Govert ViergeverVier zonder
Joris PijsLichte vier zonder
Tim HeijbrockLichte vier zonder
Jort van GennepLichte vier zonder
Bjorn van den EndeLichte vier zonder
Dirk UittenboogaardAcht
Boaz MeylinkAcht
Kaj HendriksAcht
Boudewijn RoellAcht
Olivier SiegelaarAcht
Tone WietenAcht
Mechiel VersluisAcht
Robert LückenAcht
Peter WiersumAcht

Schermen – mannen

NaamOnderdeel
Bas VerwijlenDegen

Schoonspringen – vrouwen

NaamOnderdeel
Uschi FreitagDrie meter

Taekwondo – vrouwen

NaamOnderdeel
Reshmie Oogink+67 kg

Tafeltennis – vrouwen

NaamOnderdeel
Li JiaoEnkelspel, team
Li JieEnkelspel, team
Britt EerlandTeam

Tennis – vrouwen

NaamOnderdeel
Kiki BertensEnkelspel

Tennis – mannen

NaamOnderdeel
Jean-Julien RojerDubbelspel
Robin HaaseDubbelspel, Enkelspel

Turnen – vrouwen

Naam 
Vera van PolCeline van Gerner
Eythora ThorsdottirLieke Wevers
Sanne Wevers

Turnen – mannen

Naam 
Jeffrey WammesBart Deurloo
Yuri van GelderFrank Rijken
Epke Zonderland

Triathlon – vrouwen

NaamOnderdeel
Rachel KlamerTriathlon

Volleybal – vrouwen

Naam 
Maret Balkestein-GrothuesYvon Beliën
Laura DijkemaAnne Buijs
Judith PieterseRobin de Kruijff
Celeste PlakMyrthe Schoot
Lonneke SlöetjesQuinta Steenbergen
Debby Stam-PilonFemke Stoltenborg

Watersport – vrouwen

NaamOnderdeel
Annemiek Bekkering49-er FX
Annette Duetz49-er FX
Marit BouwmeesterLaser radial
Afrodite Zegers-Kyranakou470
Anneloes van Veen470
Lilian de GeusRS:X

Watersport – mannen

NaamOnderdeel
Dorien van RijsselbergheRS:X
Pieter-Jan PostmaFinn
Rutger van SchaardenburgLaser

Watersport – mixed

NaamOnderdeel
Mandy MulderNacra 17
Coen de KoningNacra 17

Wielrennen – vrouwen

NaamOnderdeel
Anna van der BreggenWegrit
Ellen van DijkWegrit
Annemiek van VleutenWegrit
Marianne VosWegrit

Wielrennen – mannen

NaamOnderdeel
Tom DumoulinTijdrit
Steven KruijswijkWegrit
Bauke MollemaWegrit
Wout PoelsWegrit

Worstelen – vrouwen

NaamOnderdeel
Jessica Blaszka-48 kg

Zwemmen – vrouwen

NaamOnderdeel
Inge Dekker100m vlinder, 50m vrij en 4x100m vrij
Femke Heemskerk100m vrij, 200m vrij, 4x100m vrij en 4x200 vrij
Andrea Kneppers4x200m vrij
Ranomi Kromowidjojo50m vrij, 100m vrij en 4x100m vrij
Maud van der Meer4x100m vrij
Robin Neumann200m vrij en 4x200m vrij
Sharon van Rouwendaal400m vrij, 800m vrij en 10km open water
Marrit Steenbergen200m wisselslag, 4x100m vrij en 4x200m vrij
Esmee Vermeulen4x200m vrij
Kira Toussaint100m rugslag

Zwemmen – mannen

NaamOnderdeel
Maarten Brzoskowski400m vrij en 4x200m vrij
Dion Dreesens200m vrij en 4x200m vrij
Ben Schwietert4x200m vrij
Kyle Stolk4x200m vrij
Sebastian Verschuren100m vrij, 200m vrij en 4x200m vrij
Joeri Verlinden100m vlinder
Ferry Weertman10km open water