Negentien medailles voor TeamNL

Dankzij de zilveren medaille (Nouchka Fontijn) op de laatste dag van de Olympische Spelen, eindigt TeamNL de Spelen met negentien medailles. Van de negentien medailles zijn er acht goud, zeven zilver en vier brons. Ook eindigde Nederland vier maal op plek 4.

Tijdens de Olympische Spelen van 2012 wonnen de Nederlandse sporters nog één medaille meer. Toen werden er echter minder gouden medailles, “slechts” zes, in de wacht gesleept.

Olympische SpelenAantal medaillesGouden medailles
Atlanta 1996194
Sydney 20002512
Athene 2004224
Peking 2008167
Londen 2012206
Rio de Janeiro 2016198

Qua gouden medailles was het na Sydney 2000 de meest succesvolle Spelen van de afgelopen 6 edities. Het aantal medailles was alleen in Peking (2008) minder.

Hier vind je de complete medaillespiegel van de Olympische Spelen 2016.

The following two tabs change content below.